Στις 7/11/2023, το σχολείο μας συμμετείχε στο διαδικτυακό κυνήγι θησαυρού που διοργανώθηκε στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για την Αρκαδική Εθελοθυσία. Ο τίτλος του φετινού κυνηγιού ήταν “Πίστις και Πατρίς” για τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και περιλάμβανε και κάποιους γρίφους που αφορούσαν τους 4 μάρτυρες, που φέτος συμπληρώνονται  τα 200 χρόνια από τη θυσία τους.

Η ομάδα μας, οι “Ιχνηλάτες του 2ου” κατέλαβε την τρίτη θέση, ανάμεσα στα σχολεία του νομού.

Στις 30/1/2024, έγινε η απονομή βραβείων και μεταλλίων στο Ίδρυμα Θεομήτωρ από τις αρχές του τόπου με αφορμή τον εορτασμό της γιορτής  των τριών Ιεραρχών.

Θερμά συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες!!

Την ομάδα αποτελούσαν

Εκπαιδευτικοί:  Καλλέργη Μαρία            Λούπη Μαρία                 Τσιανάκα Ελευθερία

Μαθητές/Μαθήτριες:

1. Παπαδόπουλος Παναγιώτης,   2. Καραντάθα Ιωάννα,  3. Γιακουμογιαννάκη Στυλιανή,   4. Κανελλάκη Φωτεινή,   5. Βαμβακά Μαριλένα,   6. Μυλωνά Στυλιανή,  7. Διβινή Μαρίνα,  8. Καραβασίλη Μαρία,  9. Μπρινκ Μαρίνα, 10. Παπαδοπούλου Μαρία